Предлошка:Country data Две Сицилии

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Две Сицилии е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Kingdom of the Two Sicilies (1816).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Две Сицилии Наслов на главата статија (Две Сицилии)
shortname alias Две Сицилии (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Kingdom of the Two Sicilies (1816).svg Назив на сликата (File:Flag of the Kingdom of the Two Sicilies (1816).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
sicilyBandiera del Regno di Sicilia 4.svgBandiera del Regno di Sicilia 4.svg
naplesFlag of the Kingdom of Naples.svgFlag of the Kingdom of Naples.svg
1442Bandera de Nápoles - Trastámara.svgBandera de Nápoles - Trastámara.svg
1501Pavillon royal de la France.svgPavillon royal de la France.svg
1516Flag of Cross of Burgundy.svgFlag of Cross of Burgundy.svg
1701Bandera de España 1701-1760.svgBandera de España 1701-1760.svg
1714Banner of the Holy Roman Emperor (after 1400).svgBanner of the Holy Roman Emperor (after 1400).svg
1738Flag of the Kingdom of the Two Sicilies (1738).svgFlag of the Kingdom of the Two Sicilies (1738).svg
1806Flag of the Kingdom of Naples (1806).svgFlag of the Kingdom of Naples (1806).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Две Сицилии|sicily}} Две Сицилии
  • {{знамеикона|Две Сицилии|sicily}}Две Сицилии