Предлошка:Country data Галисија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Галисија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Галисија Наслов на главата статија (Галисија)
shortname alias Галисија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Galicia.svg Назив на сликата (File:Flag of Galicia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Галисија}} Галисија
  • {{знамеикона|Галисија}}Галисија
  • {{државнознаме|Галисија}} Галисија