Предлошка:Country data Британски Хондурас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Британски Хондурас е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of British Honduras (1919–1981).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Британски Хондурас Наслов на главата статија (Британски Хондурас)
flag alias Flag of British Honduras (1919–1981).svg Назив на сликата (File:Flag of British Honduras (1919–1981).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: