Предлошка:Country data Берлин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Берлин е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Берлин Наслов на главата статија (Берлин)
flag alias Flag of Berlin.svg Назив на сликата (File:Flag of Berlin.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Берлин}} Берлин
  • {{знамеикона|Берлин}}Берлин