Предлошка:Country data Баија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Баија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Bandeira da Bahia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Баија Наслов на главата статија (Баија)
flag alias Bandeira da Bahia.svg Назив на сликата (File:Bandeira da Bahia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Баија}} Баија
  • {{знамеикона|Баија}}Баија