Предлошка:Country data Астурија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Астурија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Астурија Наслов на главата статија (Астурија)
flag alias Flag of Asturias.svg Назив на сликата (File:Flag of Asturias.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Астурија}} Астурија
  • {{знамеикона|Астурија}}Астурија