Предлошка:Country data Антверпен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Антверпен е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Антверпен (покраина) Наслов на главата статија (Антверпен (покраина))
shortname alias Антверпен (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Antwerp.svg Назив на сликата (File:Flag of Antwerp.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба