Предлошка:Country data Алјаска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Алјаска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Алјаска

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Алјаска Наслов на главата статија (Алјаска)
flag alias Flag of Alaska.svg Назив на сликата (File:Flag of Alaska.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Алјаска}} Алјаска
  • {{знамеикона|Алјаска}}Алјаска