Предлошка:Country data Алзас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Алзас е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Alsace.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Алзас Наслов на главата статија (Алзас)
flag alias Flag of Alsace.svg Назив на сликата (File:Flag of Alsace.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
традиционална[[File:{{{flag alias-традиционална}}}|40px|border]]{{{flag alias-традиционална}}}
слободна[[File:{{{flag alias-слободна}}}|40px|border]]{{{flag alias-слободна}}}


Пример за употреба

  • {{знаме|Алзас}} Алзас
  • {{знамеикона|Алзас}}Алзас

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Алзас|традиционална}} Алзас
  • {{знамеикона|Алзас|традиционална}}Алзас