Предлошка:Convert/°C

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{convert/{{{d}}}Ts|{{{1}}}|||||||s= |u=°C |t=Целзиусов степен |o=°F |b=({{{1}}}+273.15) |c=({{{2}}}-273.15)}}