Предлошка:Cc-by-2.0

Од Википедија — слободната енциклопедија
Криејтив комонс
Оваа слика е достапна под лиценцата Криејтив комонс
Наведи извор в. 2.0.
Икона за припис по Криејтив комонс

Забелешка за употреба[уреди извор]

За да припишете дело користете {{Cc-by-sa-2.0|Детали за припишувањето}}. Други предлошки за Криејтив комонс ќе најдете на Википедија:Предлошки за слики. Проверувајте дали го користите вистинскиот.