Предлошка:AGO

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Ангола

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{AGO}}

Става знаменце и викиврска за Ангола. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Angola}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{ANG}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „ANG“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Angola.

Поврзано