Предлошка:1911

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Public Domain Оваа статија вклучуваат текст од дело кое сега е во јавна сопственостChisholm, Hugh, ed. (1911) Енциклопедија Британика (XI ed.) Cambridge University Press 

(англиски)
Икона за документација Документација за предлошка[создај]