Предлошка:Трансл

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{{2}}}

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка што ги обединува сите предлошки за транслитерација на разни јазици во едно, за позгодна и поедноставна употреба.