Предлошка:Портал-Филм

Од Википедија — слободната енциклопедија

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка се користи за поврзување на статија со филмскиот портал.

Место[уреди извор]

Овој портал се става на крајот на статијата во делот „Поврзано“.