Предлошка:Ознаки за олимписки пливачки рекорди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

АЗ азиски рекорд | АМ американски рекорд | АФ африкански рекорд | ЕВ европски рекорд | ОК океански рекорд | ОР олимписки рекорд | СР светски рекорд
ДР државен рекорд (Секој светски рекорд е нужно и олимписки, подрачен или државен рекорд. Подрачните рекорди (за континентални подрачја) се воедно и државни.)