Предлошка:Обиколна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Овој шаблон служи за ставање на обиколни слики во 360° во статии на Википедија. Првпат е воведен на Википедија на германски и сè уште е во разработка.