Предлошка:МатПрир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
  • Андреевски, Венцислав П. (2007). Прирачник за математички поими и формули. Скопје: Винсент графика. ISBN 978-9989-2474-4-6.