Предлошка:Лево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Употреба[уреди извор]

Предлошкава штеди труд, заменувајќи го следново (во табелата) што инаку би требало да го внесете:

style="text-align:left"|

За да го примените, внесете: {{лево}}

Поврзано[уреди извор]