Предлошка:КатПоМесец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

{{КатПоМесец|topic=}}
Настани јан · фев · мар · апр · мај · јун · јул · авг · сеп · окт · ное · дек
Параметри
  • topic (незад.) — темата што се обработува по месеци (на пр. „Настани“ или „Празници“)