Предлошка:Карта на областите во Казахстан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Западноказахстанска областАтирауска областMangystau RegionАктобинска областКизилординска областЈужноказахстанска областЖамбилска областАлматинска областКарагандинска областИсточноказахстанска областПавлодарска областАкмолинска областСевеноказахстанска областКостанајска областНур-СултанАлматиБајконурУралскАтирауАктауАктобеКостанајКизилордаПетропавловскКокшетауШимкентКарагандаТаразПавлодарТалдикорганОскемен
Карта на областите во Казахстан.