Предлошка:Инфокутија фудбалски клуб

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{име}}}
Целосно име {{{целосно име}}}
Прекар(и) {{{прекар}}}
Скратено име {{{скратено име}}}
Основан {{{основан}}}
Распаднат
Стадион {{{терен}}}
Капацитет {{{капацитет}}}
Претседател {{{претседател}}}
Генерален секретар {{{секретар}}}
Тренер {{{тренер}}}
Помошник тренер {{{помошник тренер}}}
Лига {{{лига}}}
{{{сезона}}} {{{позиција}}}
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Домашен дрес
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Гостински дрес