Предлошка:Инфокутија за кошаркарска репрезентација

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{country}}} {{{country}}}

{{country data {{{country}}}|знамеикона/core|variant=|size=121px}}

Ранг листа на ФИБА: {{{fiba_ranking}}}
Член на ФИБА од: {{{joined_fiba}}}
ФИБА зона [[{{{fiba_zone}}}]]
Национална федерација: {{{national_fed}}}
Тренер: н/п
Прекар: {{{nickname}}}
Олимписки игри
Учества непознато
Медали 0
Светско првенство
Учества непознато
Медали 0
{{{zone_championship}}}
Учества непознато
Медали 0
{{{zone_championship2}}}
Учества непознато
Медали 0
Дресови
Светли jersey
Team colours
Светли
Темни jersey
Team colours
Темни


Икона за документација Документација за предлошка[создај]