Предлошка:Инфокутија за историски период

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{name}}}
{{{start}}}–{{{end}}}

[[Податотека:{{{image}}}|center|220px|alt=]]
Претходен  {{{before}}}
Следен  {{{after}}}