Предлошка:Инфокутија Тенисер

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{#if: {{{последен пат надоградено
{{{име на играчот}}}
Прекар {{{прекар}}}
Земја {{{земја}}}
Место на живеење {{{место на живеење}}}
Дата на раѓање {{{дата на раѓање}}}
Место на раѓање {{{место на раѓање}}}
Висина {{{висина}}}
Тежина {{{тежина}}}
Професионалец {{{професионалец}}}
Пензинониран(а) {{{пензиониран(а)}}}
Игра со {{{игра со}}}
Заработка {{{заработено пари}}}
Синглови
Резултат: {{{синглови}}}
Титули во кариера: {{{титули во синглови}}}
Највисок дострел: {{{место во синглови}}}
Резултати на Гренд Слемови
Австралијан Опен {{{Австралијан Опен}}}
Ролан Гарос {{{Ролан Гарос}}}
Вимблдон {{{Вимблдон}}}
УС Опен {{{УС Опен}}}
Двојки
Резултат: {{{двојки}}}
Титули во кариера: {{{титули во двојки}}}
Највисок дострел: {{{место во двојки}}}