Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија Стандард на W3C

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Стандард на W3C
Тековен статус{{{status}}}
Започнат{{{year_started}}}
Уредници{{{editors}}}
Основни стандарди{{{base_standards}}}
Сродни стандарди{{{related_standards}}}
Домен{{{domain}}}
Кратенка{{{abbreviation}}}
Мреж. место{{{website}}}