Предлошка:Инфокутија Округ во Германија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{name}}}
округ
Земја Германија
Покраина{{{state}}}
Седиште{{{capital}}}
Население
 • Вкупно{{{population}}}
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Полна синтакса:

{{Инфокутија Округ во Германија
|name =  
|native_name = 
|native_name_lang = de
|map =
|image_coa = 
|state =
|regierungsbezirk = 
|region = 
|capital = 
|area = 
|Kreisschlüssel = 
|population = (само за укинати окрузи)
|population_as_of = (само за укинати окрузи)
|carsign = 
|founded =
|dissolved = (само за укинати окрузи)
|url = 
}}