Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија Музички жанр

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{име}}}
Стилско потекло: {{{стилско потекло}}}
Културно потекло: {{{културно потекло}}}
Својствени инструменти: {{{инструменти}}}
Популарен: {{{популарен}}}

Користење[уреди извор]

{{Инфокутија Музички жанр
| име        = 
| боја       = 
| боја-позадина   = 
| стилско потекло  = 
| културно потекло = 
| инструменти    = 
| популарен     = 
| произлезени    = 
| поджанрови-листа = 
| поджанрови    = 
| претопени жанрови = 
| регионални сцени = 
| други теми    = 
}}