Предлошка:Инфокутија Кинеско метро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија Кинеско метро
 
{{{image}}}
Статистики
Тип {{{type}}}
Систем {{{system}}}
Состојба {{{status}}}
Место {{{locale}}}
Терминали {{{start}}}
{{{end}}}
Бр. на станици {{{stations}}}
Приклучни пруги {{{routes}}}
Дневно патници {{{ridership}}}
Раководство
Отворена {{{open}}}
Затворена {{{close}}}
Сопственик {{{owner}}}
Превозник {{{operator}}}
Својство {{{character}}}
Депо(а) {{{depot}}}
Возен парк {{{stock}}}
Технички податоци
Должина (линија) {{{linelength}}}
Должина (шини) {{{tracklength}}}
Бр. на пруги {{{notrack}}}
Ширина на колосек {{{gauge}}}
Напојување {{{el}}}
Возна брзина {{{speed}}}
Највисока точка {{{elevation}}}