Предлошка:Единица за должина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
1 единица за должина =
SI-единици
1,00000 м (m) 100,000 см (cm)
Американски / Британски
3,28084 ft (ст) 39,3701 in (ин)
Икона за документација Документација за предлошка[создај]