Предлошка:Добредојдетест/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Наменет за корисници кои прават незлонамерни тест-уредувања. Предлошката се користи со {{subst:добредојдетест}}. Изборен параметар е оној за Вашето корисничко име: {{subst:добредојдетест|Име}}.

Поврзано[уреди извор]

Категорија:Предлошки за добредојде