Предлошка:Датумов годиниве/проверка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Овој чекор ја проверува полноважноста на внесениот датум или од насловот. Ако датумот е неважечки, по основно се дава тековниот датум.

претходен чекор
Предлошка:Датумов годиниве/песочник (уреди|разговор|историја|врски|погледни|дневници)
следен чекор
Предлошка:Датумов годиниве/наслов (уреди|разговор|историја|врски|погледни|дневници)