Шаблон:Грофовии во Ирска-Слика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
КериАнтримЛондондериДаунАрмаЛаутТиронВексфордДаблинВиклоуМонаханДонеголФерманаВотерфордКоркЛимерикКлерКарлоуКилкениЛишТиперериМитКилдерКаванЛитримСлајгоРоскомонГолвејЛонгфордВестмитОфалиМејоМејоКарта на грофовиите на Ирска. Република Ирска е со зелено, а Северна Ирска е драп.