Предлошка:Воена ознака

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јавна сопственост

Оваа слика прикажува ознака на воен чин. Заштитувањето со авторски права на борбената идентификација и/или ознаките за чин го прекршува меѓународното право; оттука оваа слика не може да биде заштитена со авторски права и му припаѓа на јавна сопственост. Ова се однесува на целиот свет.


Забелешка: Употребата на вакви симболи сепак е ограничена во многу земји, без разлика на состојбата со авторските права.