Предлошка:Викиизвор-јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Викиизвор
Викиизвор
Викиизворот на има изворна содржина поврзана со оваа статија:
[[:s:{{{1}}}:{{{2}}}|{{{2}}}]]

Оваа предлошка прима три параметра:

{{викиизвор-јазик|1|2|3}}
  • 1 е државен семрежен домен за викиизвор. Оставете го „1“ празно, или ставете било што друго освен јазична претставка, за да поставите врска кон повеќејазичниот викиизвор (http://wikisource.org/)
  • 2 е страницата која ја сврзувате
  • 3 е изборен параметар: текстот кој може да се појави наместо 2. Изборно.

Поврзано[уреди извор]