Портал:Хрватска/Did you know

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
  • ...на Светското првенство во фудбал во 1962 година Дражан Јерковиќ постигнал четири гола и со уште пет други фудбалери бил најдобар стрелец со што се стекнал со Златна копачка?