Подвраниќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Подвранич
Подвраниќ
ДржаваБосна и Херцеговина
Население (1992)
 • Вкупно182

Подвраниќ е населено место во општина Широки Брег, во Босна и Херцеговина. Според пописот во 1991 има 182 жители.