Податотека:Women's Long Jump Final - 28th Summer Universiade 2015.webm

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Изворна податотека(WebM аудио/видео снимка, VP8/Vorbis, времетраење: 26 с, 1.280 × 720 пиксели, вкупно 4,46 Мб/с)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: ATHLETICS Women's Long Jump Final - 28th Summer Universiade 2015 Gwangju (KOR)
Датум
Извор youtube cut from 0:19 to 0:45
Автор FISUTV

Лиценцирање[уреди]

This video, screenshot or audio excerpt was originally uploaded on YouTube under a CC license.
Their website states: "YouTube allows users to mark their videos with a Creative Commons CC BY license."
To the uploader: You must provide a link (URL) to the original file and the authorship information if available.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)

This file, which was originally posted to youtube cut from 0:19 to 0:45, was reviewed on by the administrator or reviewer Natuur12, who confirmed that it was available there under the stated license on that date.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:08, 30 август 201526 с, 1.280 × 720 (13,76 МБ)MatanyaUser created page with UploadWizard

До оваа податотека води следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци