Податотека:Wappen Schnaudertal.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(591 × 662 пиксели, големина: 129 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen von Schnaudertal
English: Coat of arms of Schnaudertal
Датум
Извор Wappen direkt vom Heraldiker Jörg Mantzsch erhalten
Автор Jörg Mantzsch
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:40, 16 ноември 2010Минијатура на верзијата од 20:40, 16 ноември 2010591 × 662 (129 КБ)Repgow{{Information |Description={{en|1=-}} {{de|1=-}} |Source=--- |Author=--- |Date=2010 |Permission= |other_versions= }}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: