Податотека:Venko Markovski and Haxhi Lleshi near Debar 1943.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.025 × 1.385 пиксели, големина: 243 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Srpskohrvatski / српскохрватски: Venko Markovski, makedonski pesnik i Hadži Lješi, komandant albanskih partizana, u okolini Debra, septembra 1943.
Датум
Извор http://znaci.net/damjan/fotogalerija.php?slika_po_strani=50&fraza=&stranica=73
Автор непознат
Други верзии

Лиценцирање

Public domain
Оваа податотека е во јавна сопственост, бидејќи copyright status for this file is Public Domain. See [1]this

Во случај ова да е правно неизводливо:

Правото на употреба на ова дело му се дава на секому за секоја цел, без било какви услови, освен онакви какви што можеби наложува законот.

Dialog-warning.svg
Потврдете дека наведената причина се води според правилата за лиценцирање.

.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:09, 25 ноември 2014Минијатура на верзијата од 13:09, 25 ноември 20142.025 × 1.385 (243 КБ)MladifilozofUser created page with UploadWizard

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: