Податотека:Statute-Bulgarian-Macedonian-Adrianopolitan-Revolutionary-Committees.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.302 × 1.779 пиксели, големина: 512 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Български: Устав на Българските македоно-одрински революционни комитети.
Датум
Извор Самоотсликано
Автор Document of Internal Macedonian-Adrianopopitan Revolutionary Organization

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:25, 20 јули 2008Минијатура на верзијата од 12:25, 20 јули 20081.302 × 1.779 (512 КБ)Мико{{Information |Description={{bg|Устав на Българските македоно-одрински революционни комитети.}} {{en|Statute of the [[:en:Internal Macedonian Revolutionary Organization|Bulgarian Macedonian-Adrianopoli

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: