Податотека:Provincia de Badajoz - Bandera.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 750 × 500 пиксели, големина: 162 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Español: Bandera de la provincia de Badajoz, en España
English: Badajoz province flag
Датум
Извор
Автор HansenBCN

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:48, 5 август 2008Минијатура на верзијата од 20:48, 5 август 2008750 × 500 (162 КБ)HansenBCNColores Wikipedia/FIAV, cambio de escudo
12:32, 17 август 2007Минијатура на верзијата од 12:32, 17 август 2007750 × 500 (110 КБ)HansenBCN== Summary == {{Information |Description= {{es|Bandera de la provincia de Badajoz}} {{en|Badajoz province flag}} |Date=17/ago/2007 |Author= HansenBCN }} Category:Flags of Badajoz Category:Flags of provinces of Spain == Licensi
02:51, 17 август 2007Минијатура на верзијата од 02:51, 17 август 2007750 × 500 (100 КБ)HansenBCN== Summary == {{Information |Description= {{es|Bandera de la provincia de Badajoz}} {{en|Badajoz province flag}} |Date=16/ago/2007 |Author= HansenBCN }} Category:Flags of Badajoz Category:Flags of provinces of Spain == Licensi
02:49, 17 август 2007Минијатура на верзијата од 02:49, 17 август 2007750 × 500 (101 КБ)HansenBCN== Summary == {{Information |Description= {{es|Bandera de la provincia de Badajoz}} {{en|Badajoz province flag}} |Date=17/ago/2007 |Author= HansenBCN }} Category:Flags of Badajoz Category:Flags of provinces of Spain == Licensi

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката