Податотека:Protogerov-2.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Protogerov-2.jpg(250 × 242 пиксели, големина: 14 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: bulgarian general Protogerov
Български: Българският генерал Протогеров
Датум Непознат датум
Unknown date
Извор http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Protogerov-2.jpg
Автор непознат

Лиценцирање

Public domain
Оваа слика (или друга медиумска податотека) е во јавна сопственост бидејќи авторските права на неа се истечени и нејзиниот автор е анонимен.
Ова важи за Европската Унија и оние земји каде авторските права важат 70 години по излегувањето на делото и авторот никогаш не се има претставено.
Важно: Секогаш наведувајте од каде е сликата, колку што е можно, и проверувајте дали авторот никогаш не се претставил.
Flag of Europe
Warning sign
Напомена: Во Германија, а можеби и во други земји, извесни анонимни дела издадени пред 1 јули, 1995 се заштитени со авторски права во рок од 70 години по смртта на авторот. Погледајте ја страницата Aktuelle Rechtslage in Deutschland, последен пасус. Доколку авторот се претставил јавно, тогаш овој шаблон не треба да се користи. Ако делото е анонимно или псевдонимно (на пр. објавено само со име на организација), тогаш користете го шаблонов за таквите слики издадени пред 70 години. За дело достапно за јавноста во Обединетото Кралство, користете Template:PD-UK-unknown.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:06, 12 јули 2008Минијатура на верзијата од 15:06, 12 јули 2008250 × 242 (14 КБ)Подпоручикъ{{Information |Description={{en|1=bulgarian general Protogerov}} {{bg|1=Българският генерал Протогеров}} |Source=http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Protogerov-2.jpg |Author=unknown |Date=unknown |Permission= |other_versions= }}

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: