Податотека:Ostend, Belgium ; Ferraris Map.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ostend,_Belgium_;_Ferraris_Map.jpg(652 × 564 пиксели, големина: 41 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Ostend,_Belgium_;_ detail from Ferraris_Map
Датум помеѓу 1771 и 1778
date QS:P,+1771-00-00T00:00:00Z/8,P1319,+1771-00-00T00:00:00Z/9,P1326,+1778-00-00T00:00:00Z/9
Извор http://mara.kbr.be/kbrImage/ferraris/1616159.imgf
Автор Joseph de Ferraris (died 1 april 1814)

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:40, 22 јануари 2009Минијатура на верзијата од 16:40, 22 јануари 2009652 × 564 (41 КБ)Donarreiskoffer{{Information |Description={{en|1=later}} |Source=Own work by uploader |Author=Donarreiskoffer |Date= |Permission= |other_versions= }} <!--{{ImageUpload|full}}-->

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: