Податотека:OSC Microbio 14 03 Acyclovir.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.300 × 1.445 пиксели, големина: 517 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Name: Microbiology ID: e42bd376-624b-4c0f-972f-e0c57998e765@4.4 Language: English Summary: Subjects: Science and Technology Keywords: Print Style: License: Creative Commons Attribution License (by 4.0) Authors: OpenStax Microbiology Copyright Holders: OpenStax Microbiology Publishers: OpenStax Microbiology Latest Version: 4.4 First Publication Date: Oct 17, 2016 Latest Revision: Nov 11, 2016 Last Edited By: OpenStax Microbiology

Датум
Извор https://cnx.org/contents/5CvTdmJL@4.4
Автор CNX OpenStax

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:15, 2 декември 2016Минијатура на верзијата од 15:15, 2 декември 20161.300 × 1.445 (517 КБ)CFCF

Следнава страница ја користат податотекава:

Метаподатоци