Податотека:Lobocricefields.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.600 × 1.200 пиксели, големина: 823 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Rice fields at Loboc, Bohol island in the Phillippines. own work
Датум (датум на изворното подигање)
Извор Префрлено од en.wikipedia на Ризницата од страна на Leoboudv користејќи CommonsHelper.
Автор Pinay06 на Википедија на англиски

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Pinay06 на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Pinay06 му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2006-11-17 08:39 Pinay06 1600×1200× (842420 bytes) own work

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:04, 14 јануари 2010Минијатура на верзијата од 10:04, 14 јануари 20101.600 × 1.200 (823 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|en.wikipedia|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{en|Rice fields at Loboc, Bohol island in the Phillippines. own work}} |

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци