Податотека:Lamentation icon Nerezi MK.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Lamentation_icon_Nerezi_MK.jpg(480 × 297 пиксели, големина: 52 КБ, MIME-тип: image/jpeg)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Уметник
Meister von Nerezi
Наслов
„Оплакувањето на мртвиот Исус“
Опис
English: from Nerezi near Skopje, R.o.Macedonia
Polski: Opłakiwanie - z Nerezi koło Skopje, Macedonia
Македонски: Оплакувањето на Христа. Фреска од црквата Св. Пантелејмон, Нерези, Скопје.
Українська: Фреска "Оплакування Христа" з церкви Св. Пантелеймона в Нерезі (Македонія).
Датум 1164
Техника фреска
medium QS:P186,Q25631150
St. Panteleimon's Church, Nerezi
Извор/Фотограф en:Image:Nerezi.jpg
Други верзии

Лиценцирање[уреди]

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:21, 26 февруари 2007Минијатура на верзијата од 00:21, 26 февруари 2007480 × 297 (52 КБ)PM{{Information |Description=Lamentation, fresco from Nerezi near Skopje, R.o.Macedonia <br>Opłakiwanie - fresk z Nerezi koło Skopje, Macedonia |Source=en:Image:Nerezi.jpg |Date=not given |Author=not given, uploaded by en:User:Ghirlandajo |Per

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: