Податотека:Kupang lighthouse and anchorage.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.560 × 1.920 пиксели, големина: 3,08 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Kupang lighthouse and anchorage for yachts participating in Sail Indonesia.
Датум
Извор Own work of en:User:Chrisdev
Автор en:User:Chrisdev
Други верзии originally uploaded on English Wikipedia

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:34, 13 ноември 2007Минијатура на верзијата од 00:34, 13 ноември 20072.560 × 1.920 (3,08 МБ)J. Patrick Fischer== Summary == {{Information |Description = {{en|Kupang lighthouse and anchorage for yachts participating in Sail Indonesia.}} |Source = Own work of en:User:Chrisdev |Date = 2004-07-29 |Author = - |Permission = - |other_versions = originally uploaded

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци