Податотека:Inkwell icon - Noun Project 2512.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 100 × 100 пиксели, големина: 1 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Anti-Inkscape.svg This file is saved in human-editable plain text format. Any editing of the image or creation of any derivative work should be performed using a text editor. Please do not upload edits saved or exported with Inkscape or similar vector graphics editors.

Опис

Опис
English: Quill and inkwell icon from The Noun Project.
Датум
Извор The Noun Project. Archived from the original on 7 September 2013.
Автор Adrian Park. Archived from the original on 10 July 2013.
Други верзии
SVG разработка
Unknown logo-V.svg
Оваа векторска слика е изработена со Other tools.

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Adrian Park, from The Noun Project
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Оваа податотека, првично објавена на The Noun Project, е прегледана на од администраторот или прегледувачот Bobamnertiopsis, кој потврдил дека истата таму е достапна под лиценцата изјавена на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:56, 27 ноември 2016Минијатура на верзијата од 15:56, 27 ноември 2016100 × 100 (1 КБ)TintoMecheseasier code
00:34, 27 септември 2013Минијатура на верзијата од 00:34, 27 септември 2013100 × 100 (1 КБ)TintoMechesUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци