Податотека:IndiaTowerConstruction5.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(821 × 1.095 пиксели, големина: 61 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: India Tower Construction Picture
Датум
Извор сопствено дело
Автор KuwarOnline

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:28, 12 декември 2011Минијатура на верзијата од 18:28, 12 декември 2011821 × 1.095 (61 КБ)RotatebotBot: Image rotated by 270° (EXIF-Orientation set from 6 to 1 - EXIF had minor errors. Some EXIF could be lost. - , rotated 0°)
09:43, 20 јануари 2011Минијатура на верзијата од 09:43, 20 јануари 20111.095 × 821 (70 КБ)KuwarOnline{{Information |Description={{en|1=India Tower Construction Picture}} |Source={{own}} |Author=KuwarOnline |Date=2011-01-20 |Permission= |other_versions= }}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци